تبلیغات
انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی - اخبار سیصد و پنجمین روز قیام مردم بحرین/ پنجشنبه 24آذر
 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ


به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ حمایت قاطع رئیس جمهور جدید تونس از انقلاب یکپارچه مردم بحرین و اعلام اینکه انقلاب بحرین درگیری و اختلاف طائفه ای نیست ، بار دیگر این حقیقت را برای افکار عمومی عربی روشن ساخت که انقلاب بحرین فراتر از طائفه و گروه است و انقلابی بر پایه کرامت است.

آنچه در پیش رو دارید گزارشی است از تحولات دیشب و امروز 24 آذر 1390 و سیصد و پنجمین روز قیام اسلامی مردم بحرین:

ــ حمایت رئیس جمهور جدید تونس از انقلاب بحرین

رئیس جمهور جدید تونس حمایت خود را از انقلاب مردم بحرین اعلام کرد و گفت که این انقلاب، درگیری های طایفه ای نیست و در چارچوب قیام ملتهای عربی که زیر سلطه دیکتاتورها به سر می برند، قرار دارد.

منصف المرزوقی با حضور در تجمع اعتراض آمیز در مقابل سفارت بحرین در تونس اظهار داشت:" همانگونه که تونسی ها از فساد، ظلم و سرکوب رنج بردند، بحرینی ها نیز از فساد، ظلم و سرکوب رنج می برند".

وی با اشاره به اینکه نبرد بحرینی ها بخشی از نبرد تونسی ها است، افزود: نظام حاکم در بحرین سعی دارد انقلاب مردم این کشور را درگیری های طایفه ای جلوه دهد.

اعضای مجلس مؤسسان تونس اخیرا "منصف المرزوقی" از مخالفان سابق رژیم سرنگون شده " بن علی" را به عنوان رییس جمهوری جدید این کشور انتخاب کردند.

مرزوقی 66 ساله، رییس حزب " کنگره برای جمهوری" در جلسه مجلس مؤسسان اکثریت آرا را کسب کرد.

ــ تجمع معترضان بحرینی مقابل دفتر سازمان ملل در منامه

معترضان بحرینی عصر دیروز ـ چهارشنبه 23 آذر ـ در اعتراض به نقض حقوق بشر در بحرین و سکوت سازمان های بین المللی در قبال این اقدام رژیم بحرین در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در منامه تجمع کردند.

نمایندگان گروه های سیاسی بحرینی که این تجمع را با شعار " بحرین بدون حقوق بشر" برگزار کردند، نامه ای را به نماینده کمیساریای سازمان ملل ویژه بررسی حقوق بشر در بحرین تسلیم کردند.

معترضان بحرینی در این نامه از سازمان های بین المللی و در راس آنها سازمان ملل خواسته اند سکوت خود را شکسته و برای توقف نقض حقوق بشر در بحرین که مقامات بحرینی با حمایت نیروهای نظامی سعودی مرتکب می شوند، دخالت کنند.

در این نامه ، تجاوز به نوامیس ، بازداشت زنان و شکنجه آنان و تخریب مساجد بخشی از جنایات رژیم بحرین خوانده شده است.

ــ گزارش جنایات آل خلیفه برای کمیساریای حقوق بشر

دبیرکل جمعیت پرستاران بحرین ازدیدارنمایندگان مردمی با کمسیاریای عالی حقوق بشربرای ارائه گزارش تجاوزوکشتارآل خلیفه طی چند ماه گذشته خبرداد

" إبراهیم الدمستانی  " گفت: نمایندگان سازمان های جامعه مدنی امروزـ  پنجشنبه 24 آذر ـ  در دیدار با کمسیاریای عالی حقوق بشر وابسته به سازمان ملل به تشریح اقدامات تجاوزکارانه نیروهای بحرینی علیه مردم در جریان تظاهرات یازده ماهه از زمان شروع انقلاب خواهند پرداخت.

دبیرکل جمعیت پرستاران بحرین افزود : قراربود که بازداشت شدگان و اخراج شدگان ازکارصبح امروزمقابل دفترخدمات مدنی تحصن کنند ؛ اما نیروهای امنیتی و ضدشورش با محاصره تحصن کنندگان از تجمع  آنان جلوگیری کردند.

وی تصریح کرد که ترتیب دهندگان این تجمع مجوز قانونی برای برگزاری چنین تجمعی را از مسئولان ذیربط دریافت کرده بودند.

الدمستانی افزود: بعد از مخالفت نیروهای امنیتی با برگزاری تحصن مقابل دفترخدمات مدنی، تجمع کنندگان به سمت ساختمان وزارت کار حرکت کردند و بر پافشاری خود برای دستیابی به حقوق ملیشان و لزوم بازگشت به سرکارهایشان تاکید کردند.

ــ حمایت آشکار غرب از جنایات آل خلیفه

یک فعال سیاسی بحرینی با انتقاد از سکوت بین المللی در قبال جنایات آل خلیفه تاکید کرد که استقبال انگلیس از پادشاه رژیم بحرین بیانگر حمایت آشکار غرب از این رژیم در کشتار مردم بحرین است.

" ابراهیم مدهون " گفت: سکوت بین المللی در قبال حوادث بحرین، رژیم آل خلیفه را به انجام جنایت های بیشترتشویق کرد و دراین میان حکومت انگلیس از پادشاه بحرین " حمد بن عیسی آل خلیفه " استقبال می کند که بیانگر حمایت آشکار غرب از این رژیم در هدف قراردادن مردم بحرین است.

وی خاطرنشان کرد: تجمع اعتراض آمیز در مقابل دفتر سازمان ملل در منامه بسیار گسترده بود به گونه ای که موجب ایجاد ترافیک سنگین در پایتخت بحرین شد و بسیاری به دلیل تدابیر امنیتی شدید که مقامات اتخاذ کردند، نتوانستند خود را به محل تجمع برسانند.

ــ درخواست ورود سازمان ملل به مسائل بحرین

مسئول نظارت بر جمعیت حقوق بشر بحرین هدف  از ارائه گزارش کمیته حقیقت یابی که به ریاست حقوقدان بحرینی " محمد شریف بسیونی"  تشکیل شده است را نجات دادن مسئولان بحرینی از محاکمه و مجازات دانست.

" یوسف المحافظه " تصریح کرد: مسئولان بحرینی هیچ یک از افرادی را که در اخراج کارکنان از سرکارهایشان به دلایل سیاسی و قومی دست داشتند ، محاکمه و بازخواست نکردند و آنان همچنان در سمت های خود به فعالیت مشغول هستند.

وی تصریح کرد: کمیساریای عالی حقوق بشر به بحرین آمده است و ما فردا با آنان دیداری خواهیم داشت و از مهمترین مسائلی که به آن اشاره خواهیم کرد ، این است که می خواهیم کمیته ای وابسته به سازمان ملل برای بررسی جنایات آل خلیفه در بحرین تشکیل شود.

ــ انقلاب علیه ظلم در بحرین ادامه دار است

یک روزنامه نگار بحرینی با اشاره به اینکه ظلم در بحرین به حدی رسیده است که مردم این کشور برای رهایی از ستم چاره ای جز انقلاب نداشته اند ؛ تاکید کرد که جانفشانی های مردم برای پیروزی انقلاب و پایان دادن به سلطه خاندان حاکم ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

" جواد عبدالوهاب " اظهار داشت: اگر در بحرین صلح، آرامش و امنیت برقرار بود، دلیلی نداشت که مردم انقلاب کنند.

وی گفت : هر سو که می نگریم وحشیانی می بینیم که قلب هایی از سنگ دارند و سرنوشت مردم را به دست گرفته و آن ها را می کشند؛ جوانان،کودکان، پیران و زنان را شکنجه می کنند و به مقدسات تعرض کرده و حرمت ها را می شکنند.

وی افزود: ملت بحرین به این سبب انقلاب کرد که از وعده های پوشالی خسته شده بود؛ جوانان جان خود را فدا کردند تا تن به ذلت ندهند؛ ظلم در کشور به حدی رسیده بود که لازم بود در دوره کنونی از تمدن بشری برای برطرف کردن آن انقلاب شود.

این فعال سیاسی رسانه ای تاکید کرد که بحرین باید همچنان منشا انقلاب مسالمت آمیز باشد تا از گرفتار شدن به سرنوشت برخی از کشورهای عربی در امان بماند.

جواد عبدالوهاب، گفت: رژیم آل خلیفه مردم را وادار کرده میان مرگ و زندگی ذلت بار یکی را برگزینند و مردم تصمیم گرفته اند با از میان برداشتن این رژیم زندگی را برگزینند و حتی اگر لازم باشد در این راه به مرگ تن دهند؛ اما رژیم آل خلیفه که تفکری قبیله ای دارد، ندا سر داده که اگر لازم باشد تمام ملت را نابود می کند، به این ترتیب هیچ چاره ای جز ادامه انقلاب تا براندازی این رژیم خونریز وجود ندارد.26

ــ اسناد جنایات آل خلیفه در محاکم بین المللی قابل طرح است

رییس باشگاه حقوق بشر بحرین، گفت: مواردی که در گزارش کمیته تحقیق شریف بسیونی به عنوان نقض حقوق بشر برشمرده شده است، در قالب جنایت ضد بشریت می گنجد و می توان از آن به عنوان سند در دادگاه های بین المللی استفاده کرد.

" یوسف ربیع " اظهار داشت: موارد نقض حقوق بشر در بحرین  به طور کلی در قالب جنایت ضد بشریت می گنجد؛ علاوه بر آن به نقض آشکار قانون اساسی و قانون کیفری بحرین به شمار می رود و عاملان این جنایت ها مستحق کیفر هستند.

رییس باشگاه حقوق بشر بحرین از جامعه جهانی خواست هر چه زودتر برای اجرای توصیه های این کمیته و محاکمه متهمان و عوامل جنایت ها در بحرین اقدامی عملی صورت دهند.

یوسف ربیع در پایان از پادشاه بحرین هم خواست از مردم و خانواده های قربانیان عذرخواهی کنند تا بتواند یاس و نومیدی حاکم بر افکار عمومی این کشور را برطرف کرده و راهی به اقدام عملی و واقعی در جهت اصلاحات در بحرین باز کند.
طبقه بندی: اخبار،  بحرین، 
ارسال توسط حمید
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام عامل سبب دوام و انسجام بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران شده است؟

پیوند های روزانه
سخنان دکتر شریعتی
یادگار انقلاب
کارنامه دفاع مقدس
وصیتنامه ی شهدا
دانشنامه عاشورا
دانشنامه ی مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سوره ها

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ