تبلیغات
انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی - هفتخند/ کار به زیرشلوار ملکه رسیده است
 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ

1

مرگ بر میز و صندلی­های مفسد

یکی از برادران بزرگواری که ما برایشان خیلی احترام قائلیم (جدی گفتم ها!) چندی پیش در گفت‎وگو با یک هفته نامه که اتفاقا برای آن هم خیلی احترام قائلیم (ما امروز چقدر احترا قائلیم!) سخنانی فرموده اند قریب به این مضمون که حضور نمایندگان آقایان قالیباف و لاریجانی در 7+8 به‌خاطر جنبه حقیقی شخصیت ایشان است و نه جنبه حقوقی و مسئولیتی که آنها دارند، بنابراین مشکل نزدیک شدن افراد به باندهای قدرت و ثروت اصلاً جایگاهی ندارد!

هر چند فرد مورد اشاره توضیح نداده اند که مگر مردم در انتخابات سال 84 میزان محبت خود به شخصیت حقیقی این دو نفر را نشان نداده اند، اما در اینجا ضمن حمایت از این تفکیک صورت گرفته بین شخصیت حقیقی و حقوقی افراد پیشنهاد می‌دهیم تا این تفکیک در همه عرصه ها صورت گیرد، مثلاً واضح و مبرهن است که شخصیت حقیقی هیچ کدام از دست اندرکاران اختلاس سه هزار میلیاردی در این فساد اقتصادی نقش نداشته اند، چون عمراً برای هیچ کدام از شخصیت حقیقی این عزیزان تره هم خرد نمی‎کنند، بلکه امضای شخصیت حقوقی آنهاست که هزار در بسته را باز می‎کند؛ بنابراین بهتر است به‌جای برخورد با این افراد، با شخصیت حقوقی آنها برخورد شود و در همین راستا نیز میز و صندلی اتاق کار آن‌ها محاکمه شده و حتی به زندان بیفتند. شخصیت حقیقی این افراد هم می تواند برود پشت یک میز و صندلی دیگر به کار خود ادامه دهد. فقط اگر این تفکیک شخصیت حقیقی و حقوقی بخواهد در مورد ماجرای شیث رضایی و محمد نصرتی هم اتفاق بیفتد باید چه کسی (یا چه چیزی!) را از حضور در میادین محروم کنند؟!

2

تشویق نمایندگان به شرکت در انتخابات مجلس

حجت السلام ابوترابی فرد در گفتگو با یک سایت خبری در پاسخ به این سوال كه آیا برگزاری جلسه انتخاباتی اخیر تعدادی نمایندگان مجلس با حضور آقای لاریجانی و استفاده از امكانات مجلس برای كار انتخاباتی با سخنان مقام معظم رهبری كه نامزدهای انتخابات را از نزدیك شدن به كانون‌های قدرت و ثروت بر حذر داشتند، تناقض ندارد، گفت: به نظر بنده باید اهداف این نشست‌ها را تعریف کرد. اگر نگاه معطوف به این باشد که مجلس از همه ظرفیت خود برای افزایش مشارکت در انتخابات استفاده کند، به نظر من کار بسیار معقولی است و اگر برای سطح افزایش آگاهی مردم برای بهترین انتخاب باشد، کار بسیار درستی است.

از آنجا که این جملات نیاز به رمزگشایی دارد، راهنمایی های زیر جهت سهولت در رمزگشایی تقدیم می شود:

تلاش برای افزایش مشارکت: یعنی آقای لاریجانی در این جلسه سعی داشته اند تا نمایندگان را قانع کنند در انتخابات شرکت کرده و رأی دهند. این‌جوری 150 تا مشارکت در انتخابات می رود بالا!

بهترین انتخاب: از آنجا که آقای لاریجانی خودشان را بهترین انتخاب می دانند، طبیعی است که برای افزایش سطح آگاهی مردم هر کاری بکنند و در این راه از تهمت ها نترسند!

کانون قدرت و ثروت: یعنی یک عدد کانون که هم پولدار باشد، هم قدرتمند در حالی که آقای لاریجانی همان‎طور که از اسمش پیداست، علی لاریجانی است و نه کانون، پس شرط اول را ندارد و نیازی به بررسی شرط‎های دوم و سوم هم نیست!

3

سکوت گوش‌خراش رییس جمهور

هفته گذشته هفته پر سکوتی بود. ابتدا آقای احمدی نژاد در دیدار با برخی حامیانش تقریبا دو ساعت سکوت کرد. او بعد از اینکه درباره انتخابات و... سکوت کرد، ترجیح داد کمی هم درباره متکی، اژه ای، توکلی و... سکوت کند. او بعد از این‌همه سکوت، فقط یک جمله گفت و آن هم اینکه این سکوت طولانی نخواهد بود و این تازه 10، 20 درصدش است!

بعد از ایشان، رییس قوه قضائیه هم کمی سکوت کرد. بعد متکی و اژه­ای نیمچه سکوتی کردند. در این میان مردم هم در سکوت کامل به این سکوت­های گوش‎خراش گوش کردند و در آخر از هم پرسیدند یک‌وقت سکوت کم نیاورند؟

در این میان فقط رییس مجلس بود که در سکوت کامل سری به سمنان زد!

4

مدیریت با اعمال شاقه

«رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بعد از ظهر شنبه ۲۱ آبان ماه، مورد اصابت گلوله قرار گرفت و راهی بیمارستان شد. وی چند روز گذشته قصد داشته است تا معاون بازرسی خود را برکنار کند که همین مساله نزاع میان رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و معاونش را به همراه داشت.»

این، نشان می‌دهد که اگر نتوانستیم در فوتبال به پای برزیل برسیم، در چیزهای دیگر رسیده ایم. متن زیر نمونه ای از پاراف نامه یکی از زیردستان توسط مدیر مافوق است، این نوع نامه نگاری احتمالاً در آینده ای نزدیک باب خواهد شد.

جناب آقای (...)

قربانت شوم

نامه درخواست وام مساعده حضرت عالی بوسیده و مورد مطالعه قرار گرفت. از اینکه بنده را مخاطب قرار داده و غلام‌تان را جهت رفع مشکلات مالی­تان شایسته دیده اید، از خداوند منان سپاسگذارم. به عرض می رساند اگرچه علاوه بر بودجه رفاهی، بودجه عمرانی اداره نیز جهت 70 وام قبلی شما مصروف شده و دیگر هیچ بودجه ای در اختیار بنده نیست، اما شخصا از جیب خویش امر شما را اطاعت خواهم کرد. در پایان امیدوارم که از اینکه نامه کمی چروکیده است، مکدر نشوید؛ آخر اشک شوق پس از دیدن دست خط مبارک شما بر کاغذ چکیده است! ضمناً یادآور می‌شوم که بنده متاهل بوده و سه فرزند دارم که هر شب چشم به راهم هستند. ضمناً سرپرستی از مادر پیرم هم به عهده من است. امیدوارم این ملاحظات را در سیاست‌گذاری های آتی‌تان تاثیر دهید. زیاده جسارت است.

5

قدم نورسیده مبارک

در چند روز گذشته یک اتفاق نادر افتاد. این اتفاق که برای اولین بار از ابتدای حضور بشر در کره خاکی رخ می داد، توجه جهانیان را به خود جلب کرد. بنا بر اخبار واصله، هفت میلیاردمین انسان روی کره زمین پا به عرصه گیتی نهاد. ما ضمن تبریبک این نزول اجلال به این کوچولو که "دانیسا می کاماچو" نام دارد و لطف کرده و جمعیت جهان را هل دادند آن‌ور هفت میلیارد، از والدین فیلیپینی این دختر خانم نیز که زحمت این هل دادن را کشیده اند، کمال تشکر را داریم. گفتنی است پس از حل شدن این مشکل، کارشناسان انتخاب نام فرزند بعدی دیوید بکهام را چالش بعدی پیش روی بشریت خواندند!

6

من کی مردم!

«شهرداری‌تهران كه همه ساله كیفیت زندگی در پایتخت و همچنین وضعیت متغیرهای كلان اقتصادی در این شهر را بررسی می‌كند، در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد حداقل هزینه ماهانه خانوارهای ساكن تهران، رقمی معادل یك میلیون و 216 هزار تومان است! به طوری كه هزینه سالانه خانوارهای مناطق شهری تهران حداقل 14 میلیون و 600 هزار تومان برآورد شده است كه 12 میلیون آن را هزینه‌های غیرخوراكی و مابقی را خوراكی تشكیل می‌دهد.»

در همین راستا تعدادی از آگاهان با قدردانی از شهرداری تهران که زحمت جمع و تفریق هزینه های آنها کشیده است چند سوال و نکته را مطرح کردند:

1. تهران کجاست؟ یعنی دقیقاً به کجا تا کجا می گویند تهران؟ این را برای این می‌پرسیم که نکند خدای نکرده ما عمری را در خارج از تهران زندگی می‌کردیم و الکی دل‎مان خوش بوده است که پایتخت نشین هستیم؟ میگم چرا هیچ‎کس به من نامه نمی نویسد ها!

2. نکند کسی خود را در خانواده ما جازده و دارد از سهم ما می خورد، چون بنده و عیال هر جور فکر کردیم، دیدیم ما سالی دو میلیون و ششصد هزار تومان هم نمی خوریم. این را گفته باشیم که فردا به این اندازه از ما عوارض زباله نگیرید!

3. آیا در این آمار، غذا خوردن در رستوران گردان برج میلاد و یا بستنی طلا و... لحاظ شده است یا نه؟ چون ما در همین سر کوچه فلافل می خوریم و عصرهای جمعه هم با بچه ها بستنی قیفی میل می‌کنیم. این را گفتم که یک 168 هزار تومان و یک 400 هزار تومان از لیست‌تان کم کنید!

4. بالاخره یا اینجایی که ما هستیم، تهران نیست یا این کاری که ما داریم می‌کنیم، زندگی نیست، چون بالاخره آمار که دروغ نمی گوید، آن هم آمار شهرداری که رئیسش در 8+7 نماینده دارد!

7

کار به زیرشلواری ملکه رسیده است!

«رسانه‌های دولتی انگلیس از حراج لباس زیر ملکه انگلیس و جوراب‌های ملکه ویکتوریا خبر دادند. ملکه الیزابت دوم یکی از "زیرشلواری‌های" خود را به قیمت ۱۵۵۰۰ دلار در یک حراجی به فروش رساند. بی بی سی حتی به توصیف این زیر شلواری "الیزابت الکساندرا مری ویندسور" هم پرداخته و نوشته است: اندازه این زیرشلواری که از پارچه ابریشم تهیه شده است، بسیار بزرگ است و گفته می‌شود به دوران کهنسالی ملکه تعلق دارد.

همچنین دو جفت جوراب ملکه ویکتوریا نیز در این حراجی به فروش رسید که قیمت پرداخت شده برای یک جفت از آن ۷۹۹۰ دلار اعلام شده است»

ما همین جا ضمن ابراز نگرانی از روند درآمدزایی دولت انگلستان از همه ملت‌های جهان برای کمک در بهبود وضعیت اقتصادی این کشور درخواست کمک می کنیم. آی ملت‌ها به داد خاندان پادشاهی بریتانیا برسید... منتظر چه هستید؟ کار به زیرشلواری ملکه رسیده است! فوق فوقش ملکه دو سه تا شلوار روی هم پوشیده باشد اما بالاخره که چی؟ حتماً باید نوبت به خود ملکه برسد تا...

منبع: رجانیوز
طبقه بندی: طنز،  اخبار، 
ارسال توسط حمید
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام عامل سبب دوام و انسجام بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران شده است؟

پیوند های روزانه
سخنان دکتر شریعتی
یادگار انقلاب
کارنامه دفاع مقدس
وصیتنامه ی شهدا
دانشنامه عاشورا
دانشنامه ی مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سوره ها

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ