تبلیغات
انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی - واکنش لبنان به خبر شهادت امام موسی صدر
 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 7 دی 1390

            

به گزارش ایرنا از بیروت، این مقام وزرات خارجه لبنان که چندی پیش جهت تعیین سرنوشت امام موسی صدر در راس هیاتی به لیبی سفر کرده بود، در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در بیروت مطالب درج شده در روزنامه لبنانی 'اللواء' مبنی بر اعلام خبر درگذشت طبیعی امام موسی صدر در سال ۱۹۹۸ را رد کرد.

وی افزود: به دلیل حساسیت و اهمیت این موضوع نزد خانواده امام موسی صدر و نیز خانواده همراهان ایشان یعنی شیخ ' یقعوب' و 'عباس بدرالدین' (خبرنگار) ما از ارائه توضیح در این باره خودداری می کنیم.

جمعه با اشاره به مطالب درج شده در روزنامه لبنانی اللواء افزود: این مطلب غیر موثق و متناقض است.

'محمد رزق فضل' مشاور اطلاعاتی مجلس شیعی لبنان نیز در مورد خبر شهادت امام موسی صدر به عنوان موسس مجلس اعلای شیعی گفت: این موضوع از حساسیت زیادی برخوردار است و آن چه در روزنامه اللواء منتشر شده تنها سخن رسانه ای است که بهتر است موضعی درباره آن اتخاذ نشود.

'کامل الرفاعی' عضو فراکسیون 'وفاداری' به مقاومت وابسته به حزب الله نیز در این باره گفت: درج این مطلب در روزنامه اللواء چیزی از اهمیت موضوع نمی کاهد.

وی گفت: شورای ملی لیبی برای پیگیری موضوع امام موسی صدر کمیته پیگیری تشکیل داده و ما منتظر اعلام رسمی نظر این کمیته هستیم.

ربابه صدر خواهر و صدرالدین صدر فرزند امام موسی صدر نیز به رغم تماسهای مکرر خبرنگار ایرنا در بیروت، حاضر به صحبت کردن در خصوص این موضوع نشدند.

روزنامه لبنانی 'اللواء' امروز سه شنبه به نقل از منابع نزدیک به شورای ملی لیبی در مورد سرنوشت امام موسی صدر نوشت: امام موسی صدر در زندان مرکزی شهر طرابلس که در سال ۱۹۷۸میلادی در آن بازداشت شده بود، به صورت طبیعی درگذشت.

این منابع افزودند: امام موسی صدر در زندان مرکزی شهر طرابلس در زیر زمین با شرایط بهداشتی بدی نگه داشته شده بود. پیکر امام موسی صدر بعد از وفات به دستور شخصی 'معمر قذافی' در یخچال زندان نگه داری شده بود.

این منابع افزودند: تحقیقات اولیه نشان داده است پیکر امام موسی صدر به دلایل مبهم و نامعلومی تا روزهای اولیه انقلاب لیبی یعنی به مدت ۱۲ سال و نیم همچنان در یخچال زندان نگه داشته شده است.

پیکر امام موسی صدر بتدریج همزمان با آزادی زندانی ها در روزهای اولیه انقلاب لیبی به دستور مسئولان زندان مرکزی طرابلس به منظور پاک کردن اثر این جنایت از زندان خارج شده است.

منابع مذکور مدعی شدند : طبق شواهد و روایات زیادی پیکر امام موسی صدر در قبرستانی در یکی از مناطق اطراف طرابلس دفن شده است.

امام موسی صدر رهبر شیعیان لبنان و همراهانش شیخ محمد یعقوب و عباس بدرالدین(خبرنگار) در سال ۱۹۷۸میلادی طی سفر به کشور لیبی توسط عوامل مخفی این رژیم ربوده شدند. از آن زمان تلاش دولت لبنان برای تعیین سرنوشت آنها بی نتیجه مانده است.
طبقه بندی: اخبار،  حزب الله، 
ارسال توسط حمید
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام عامل سبب دوام و انسجام بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران شده است؟

پیوند های روزانه
سخنان دکتر شریعتی
یادگار انقلاب
کارنامه دفاع مقدس
وصیتنامه ی شهدا
دانشنامه عاشورا
دانشنامه ی مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سوره ها

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ