تبلیغات
انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی - هیئت لبنانی وضعیت صدر را اعلام خواهند کرد
 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ


وزیر خارجه لبنان اعلام کرد که هدف از سفر امروز هیئت لبنانی به لیبی گرفتن پاسخ نهایی درباره سرنوشت رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان و همراهانش است.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ همه نگاه ها در لبنان و خاورمیانه به سفر امروز وزیر خارجه لبنان به لیبی دوخته شده است.


"عدنان منصور" قرار است امروز در راس یک هیئت لبنانی به لیبی سفر کند تا شاید مساله امام موسی صدر برای همیشه حل شود.


وزیر امور خارجه لبنان در این باره  اعلام کرد که برای تداوم پیگیری موضوع ناپدید شدن امام "موسی صدر" رهبر مجلس اعلای شیعیان لبنان و دو همراهش به این کشور نمی‌رود، بلکه برای اطلاع از نتیجه نهایی تحقیقات مربوط به این پرونده به لیبی خواهد رفت.


عدنان منصور در گفت‌وگو با روزنامه لبنانی "السفیر" گفت: انتظار داریم که با پاسخ‌های رضایت‌بخش و روشنی از لیبی بازگردیم. در این رابطه قرار است با رئیس شورای انتقالی لیبی، نخست‌وزیر کنونی، وزرای خارجه و دفاع و تعدادی دیگر از مقامات مسئول این کشور دیدار کنیم.


منصور و هیئت همراه وی در این سفر با مصطفی عبدالجلیل رئیس شورای انتقالی مصر و وزرای کشور و امنیت و خارجه لیبی و سایر شخصیت های رسمی و قضایی این کشور دیدار خواهند کرد، این دیدار چهار تا پنج روز طول خواهد داشت.


پیش از این یک منبع آگاه در شورای انتقالی لیبی در تاریخ 6 دی ماه امسال در گفت‎و‎گو با روزنامه اللواء چاپ لبنان ادعا کرده بود : امام صدر در تابستان سال 1998 میلادی ( 1377 شمسی ) در زیرزمین زندان مرکزی طرابلس نگهداری می شد و در همان سال به علت شرایط جسمانی بدی که در آن قرار داشت، به مرگ طبیعی از دنیا رفته است.


وی افزود: امام موسی صدر در آن زمان در زندان زیرزمینی و دقیقا در سلولی که زیر اتاق مسئول زندان قرار داشت، نگهداری می‌شد و گفته می‌شد که وی در شرایط جسمی بسیار بدی قرار داشته است.


این منبع آگاه لیبیایی با اعلام اینکه پیکر امام موسی صدر در سردخانه این زندان بنا به دستور شخص معمر قذافی نگهداری می‌شد، تصریح کرد: پیکر امام موسی صدر تا نخستین روزهای آغاز قیام مردم لیبی در سردخانه زندان مرکزی طرابلس قرار داشت و این یعنی اینکه پیکر وی نزدیک به 13 سال در این زندان نگه داشته شده است.


اما در همان زمان معاون وزیر خارجه ایران در امور کشورهای عربی و آفریقایی در واکنش به این خبر اخبار مربوط به شهادت امام موسی صدر را بی اساس خواند.


"دکتر حسین امیرعبداللهیان" در پاسخ به پرسشی درباره سرنوشت امام موسی صدر و خبر مندرج در یک نشریه لبنانی مبنی بر شهادت ایشان افزود: بر اساس اطلاعات موجود امام صدر در کشور لیبی به سر می برده و تاکنون هیچ مدرک موثقی مبنی بر شهادت وی ارائه نشده است.
وی افزود: در تحولات اخیر در لیبی مسئولین و مقام های عالیرتبه این کشور در پی تماس تلفنی و سفر دکتر علی اکبر صالحی وزیر خارجه کشورمان به منظور جستجوی تمامی اماکن جهت تعیین وضعیت این عالم برجسته شیعی تشکیل داده اند و همچنین تلاش هایی از سوی ایران و دوستداران ایشان در لبنان در دست اقدام است و مجموعه اخبار و اطلاعاتی که به احتمال شهادت وی اشاره دارد دارای تناقضات فراوانی بوده و قابل اعتنا نیستند.


امیر عبداللهیان اخبار و اطلاعات راجع به شهادت امام صدر را بسیار متناقض و غیر قابل اعتنا خواند و تصریح کرد: انتظار داریم به حول قوه الهی با توجه به شرایط پیچیده لیبی در دوران قذاقی و زندان ها و سیاهچال های فراوان در این کشور اخبار خوشحال کننده ای را در نتیجه کمیته تشکیل شده از سوی دکتر عبدالجلیل رئیس شورای انتقالی لیبی در خصوص امام صدر دریافت کنیم.


خانواده امام موسی صدر هم اخبار مربوط به شهادت احتمالی ایشان در زندان های لیبی را به شدت رد می کنند و می گویند ما استنادات فراوانی داریم که امام صدر همچنان در قید حیات است.


گفتنی است امام موسی صدر رهبر شیعیان لبنان و همراهانش شیخ "محمد یعقوب" و "عباس بدرالدین"(خبرنگار) در سال 1978میلادی طی سفر به کشور لیبی توسط عوامل قذافی ربوده شدند. از آن زمان تلاش دولت لبنان برای تعیین سرنوشت آنها بی نتیجه مانده است.
طبقه بندی: حزب الله،  لیبی،  اخبار،  بیدارگران، 
برچسب ها: امام صدر،
ارسال توسط حمید
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام عامل سبب دوام و انسجام بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران شده است؟

پیوند های روزانه
سخنان دکتر شریعتی
یادگار انقلاب
کارنامه دفاع مقدس
وصیتنامه ی شهدا
دانشنامه عاشورا
دانشنامه ی مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سوره ها

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ