تبلیغات
انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی - خودسوزی زن بحرینی به علت خشونت رژیم
 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 28 دی 1390

یک بانوی میان سال بحرینی به خاطر افسردگی ناشی از ضرب‌وشتم پسرش توسط نیروهای امنیتی این کشور، اقدام به خودکشی کرده است.

به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از پرس تی وی  مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد، بدریه علی، بانوی ۵۹ ساله بحرینی روز شنبه (۲۴ دی، ۱۴ ژانویه) بر روی پشت‌بام خانه خود در روستای سنابیس در ۵.۵ کیلومتری منامه، پایتخت این کشور خود را به آتش کشید.

این بانوی بحرینی پس از یورش نیروهای امنیتی به محل سکونت او در آوریل سال ۲۰۱۱ برای دستگیری احمد مشیمع، فرزند وی، دچار افسردگی شدید شد. نیروهای امنیتی احمد را در برابر چشمان مادر به شدت مورد ضرب‌وشتم قرار دادند.

همچنین، نیروهای امنیتی بحرین پیش از ترک محل، بر روی دیوارهای خانه بدریه علی نوشتند: "زنده باد خلیفه".

این در حالی است که نیروهای امنیتی بحرین در هفته‌های گذشته چندین بار به تظاهرکنندگان مخالف رژیم در سنابیس حمله کرده‌اند.

هزاران نفر از مردم بحرین از اواسط ماه فوریه ۲۰۱۱ تا کنون با برگزاری تظاهرات پی‌درپی در خیابان‌های این کشور، سرنگونی رژیم خاندان آل خلیفه را خواستار هستند.

از آغاز انقلاب مردمی بحرین تا کنون، ده‌ها نفر در اعتراضات ضد دولتی کشته شده و صدها نفر نیز مجروح یا از کار اخراج شده‌اند.

در همبن حال، شاهدان می‌گویند سلما محسن، بانوی ۸۱ ساله بحرینی، روز شنبه بر اثر استنشاق گاز اشک‌آوری که نیروهای امنیتی در پی حمله به روستای بربر به خانه وی پرتاب کرده بودند، جان خود را از دست داد.

حمد بن عیسی آل خلیفه، شاه بحرین روز یکشنبه اصلاحاتی را در قانون اساسی پیشنهاد کرد که بر اساس آن به پارلمان برگزیده اجازه می‌دهد وزرای دولت را بدون تایید اولیه مجلس اعلا مورد استیضاح قرار دهد.

با این حال، حزب الوفاق که اصلی‌ترین حزب مخالف رژیم منامه محسوب می‌شود روز یکشنبه با صدور بیانیه، افزون بر انتقاد شدید از اصلاحات پیشنهادی اعلام کرد مردم بحرین تا تحقق کامل خواسته‌های خود به تظاهرات علیه رژیم آل خلیفه ادامه خواهند داد.
طبقه بندی: اخبار،  بحرین، 
ارسال توسط حمید
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام عامل سبب دوام و انسجام بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران شده است؟

پیوند های روزانه
سخنان دکتر شریعتی
یادگار انقلاب
کارنامه دفاع مقدس
وصیتنامه ی شهدا
دانشنامه عاشورا
دانشنامه ی مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سوره ها

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ