تبلیغات
انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی - نطق حماسی همسر شهید احمدی‌روشن در همایش جوانان بیداری اسلامی
 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ

همسر شهید مصطفی احمدی روشن روز دوشنبه در همایش جوانان بیداری اسلامی نطق انقلابی و حماسی ایراد كرد كه موجب تحسین حاضران شد.

«ونرید ان نمّن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین»

بیداری و برانگیختگی امت اسلامی را باید مهمترین رخداد قرن اخیر دانست که نظام سلطه جهانی و دست نشانده‌هایش را به چالش کشیده و جغرافیای سیاسی نوینی خلق کرده است. بیداری ملت‌ها، خزان استکبار از بلاد اسلامی زدود و می‌رود تا بهار اسلام ناب را جایگزین آن کند. اگر سال‌های پس از جنگ دوم جهانی را دوران استعمار و استثمار زدایی بدانیم، عصر کنونی، عصر مبارزه با استعمار فرانوین است. استعماری که استعمارگر، نه مستقیم، که به واسطه دست نشانده‌ها و حکام دیکتاتور، ملت‌ها را مرعوب و مغلوب می‌سازد و هژمونی خود را بر آن‌ها می‌گستراند. امپریالیسم با این تغییر چهره توانست به لطف اذنابش، سلطه اختاپوسی خود را بر امت اسلامی از شاخ آفریقا تا خاورمیانه بسط و گسترش دهد. سلطه‌ای که تاریخ مصرف آن به برکت بیداری اسلامی و  بصیرت مثال زدنی جوانان انقلابی در برداشتن علم مبارزه پایان یافته و عنقریب آمریکا و متحدانش با فضاحت بسیار به مرزهای جغرافیایی خود عقب رانده شده و انتقام خون‌های به ناحق ریخته شده‌ی مظلومین در سراسربلاد اسلامی را پس خواهند داد.

اكنون كه در آستانه‌ی سی و سومین سال انقلاب شكوهمند اسلامی در ایران هستیم باید بگوییم كوله بار تجربیات و اندوخته‌های ارزشمند ملت مصمم و پیشرونده ایران در مبارزه‌ی همه‌جانبه با استكبار و سرنگونی حكومت طاغوت در این كشور و برپایی نظام حكومتی بر اساس آموزه‌های اسلام ناب محمدی (ص) به رهبری یگانه‌ی عصر، خمینی كبیر و خلف شایسته‌ی ایشان حضرت آیت الله امام خامنه‌ای نقشه‌ی راه  مطمئنی برای همه‌ی ملت‌های انقلابی و مسلمان می‌باشد.

بی‌تردید در صورتی که خدعه‌ها و توطئه‌های دشمن شناسایی شوند، زین پس فتح سنگرهای دیگر توسط امت واحده اسلامی سهل الوصول‌تر خواهد بود. مسلمانان باید بدانند هرچند نصر امت اسلامی در تونس، مصر و لیبی به غایت ارزشمند است اما، ماندن در باد این پیروزی‌ها عواقبی غیرقابل جبران دارد. همه ما باید بدانیم به رغم آنکه حکومت نامبارک مبارک برچیده شده و رژیم سبز قذافی سقوط کرده و بن علی به عربستان، مأمن دیکتاتورها گریخته و علی عبدالله صالح به آمریکایی‌ها پناه برده است، جهاد هنوز ادامه دارد و بر امت اسلام فرض است که خشم مقدس خود را همچنان جوشان و خروشان علیه مستبدان و مستکبران به کار بندد. امروز بزرگترین آسیبی که انقلاب‌های اسلامی منطقه را تهدید می‌کند ظهور زیر پوستی غرب و آمریکا و اسرائیل در پوستینی جدید است. تلاشی که همزمان با آغاز بیداری اسلامی آغاز شد و مستکبران کوشیدند انقلابی را که مظاهر اسلامی در تمامی شئون آن متجلی است وقیحانه به نفع خود مصادره کنند و حال هم به سهم خواهی از مللی برخاسته‌اند که تا دیروز آنها را زیر یوغ حکام دیکتاتور و مستبد و دست نشانده نگاه داشته بودند.

اکنون مهمترین وظیفه امت اسلامی بستن تمامی‌ راه‌ها بر آمریکا و اسرائیل وقطع کردن آبشخورهای آنها در داخل بلادشان است و در این مسیر مهمترین راهکار ممانعت از به قدرت رسیدن ایادی این مستکبران در کشورهای میزبان بیداری اسلامی است. دیگر وظیفه‌ای که بر دوش جوانان انقلابی، از ایران تا لبنان و مصر و تونس و بحرین نهاده شده بسط و نشر بیداری اسلامی در سراسر جهان است. بیداری که خواب بر چشمان دیکتاتورها حرام کند و قاموس آنها را در هم پیچد. به واقع اگر نخستین مجاهدت امت اسلامی مبارزه با دیکتاتورهای حاکم بر کشورهایشان باشد، دومین مجاهدت حفظ انقلاب از اهریمنان غربی و آمریکایی و اسرائیلی و سومین مجاهدت نشر و صدور انقلاب اسلامی امت اسلام خواهد بود.

دسته دیگر انقلابیون هم که هنوز جهاد آنها به اسقاط رژیم‌های دست نشانده سعودی در عربستان، آل خلیفه در بحرین، خاندان صالح در یمن و خاندان هاشمی در اردن نیانجامیده است، باید جهاد مقدس خود را علیه طغات حاکم به تأسی از انقلاب اسلامی ایران ادامه دهند.

منطق مسلمانان باید مبارزه  تا پیروزی نهایی در همه‌ی عرصه‌های اجتماعی،سیاسی، فرهنگی وعلمی باشد، اگرچه همچون ملت غیور ایران بهترین جوانان خویش را در این مبارزه تقدیم آرمان‌های بلند اسلامی و انسانی  نمایند. تلاش دانشمندان ایرانی مسلمان و انقلابی در عرصه علم و فناوری، نمونه درخشانی است كه چنان وحشتی در وجود پوشالی دشمنان افكنده كه به وقیحانه‌ترین اعمال یعنی ترور صاحبان علم و فضیلت تمسك جسته‌اند. ما معتقدیم راه مبارزه ادامه خواهد یافت و جوانان انقلابی در سراسر سرزمین‌های اسلامی عَلَم جهاد و مبارزه را با ایمان به تحقق وعده‌های الهی در نصرت مومنان بر دوش خواهند كشید.

انقلابیون جهان اسلام از میدان التحریر تا میدان لولو و از تونس تا عربستان بدانند که جوانان ایرانی هم در کنار آنها به مجاهدت علیه نظام سلطه ادامه خواهند داد. ملت ایران سال‌هاست که در عرصه‌های مختلف سیاسی،اجتماعی، فرهنگی،علمی و هسته‌ای جهادی مقدس را دنبال می‌کند و هزینه‌های این مجاهدت را هم پرداخت کرده و می‌کند. تحمل بیش از 30 سال انواع تحریم تنها اندکی از هزینه‌هایی است که خصم بر دوش ملت غیور ایران قرار داده است. تحریم‌هایی که هر روز شدیدتر می‌شوند. لیک دشمن نمی‌داند که ما فرزند رمضانیم.

دانشمند نخبه جوان،مصطفی احمدی روشن هم یکی دیگر از هزینه‌هایی بود که ملت ایران در استمرار جهاد مقدس خود به پیشگاه حضرت حق تقدیم کرد. اما به زودی و به مدد مصطفی و دیگر شهدای جهان اسلام انتقامی سخت از آنها خواهیم گرفت و همچون بنیانی مرصوص بنیادشان را بر خواهیم انداخت و طومار حیات‌شان را در هم خواهیم پیچید.

خون مصطفای شهید اعلام‌گر همبستگی و هم‌رنگی ملت مسلمان ایران با مسلمانان مظلوم و جوانان انقلابی در كشورهای بحرین،یمن،مصر،لیبی و سایر كشورهای اسلامی است و بیانگر آن است كه رمز  پیروزی، ایمان به تحقق وعده‌های الهی با تلاش بی وقفه،همت بلند و خودباوری  در جوانان امت اسلام می‌باشد و برپایی حیات طیبه در لوای حكومت عدل و توحید، تنها با جهاد و مبارزه در همه‌ی عرصه‌ها میسر است. ان وعدالله حق

تم‌های آنها را چه خیال که هم ما و هم شما در مجاهدت دو سویه‌مان علیه دشمنان، ظفرمند خواهیم بود که امامی فرزانه و مدبر داریم و به مدد ایشان حق از باطل و سره از ناسره تمیز می‌دهیم و مکر دشمن به خودشان باز می‌گردانیم.

چون تو را نوح است کشتی بان، ز طوفان غم مخور
طبقه بندی: مطلب ومقاله،  اخبار،  انقلاب اسلامی، 
ارسال توسط حمید
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام عامل سبب دوام و انسجام بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران شده است؟

پیوند های روزانه
سخنان دکتر شریعتی
یادگار انقلاب
کارنامه دفاع مقدس
وصیتنامه ی شهدا
دانشنامه عاشورا
دانشنامه ی مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سوره ها

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ