تبلیغات
انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی - افق بیداری اسلامی؛ مکتب راستین تشیع
 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ

مرتبه
تاریخ : شنبه 10 دی 1390

روند تحولات در منطقه امروز بیش از گذشته نشانگر عزم راسخ امت اسلامی در تحقق حکومت اسلامی است؛ دیگر ملت‌های مظلوم مسلمان تحمل سال‌های ظلم و استضعاف را ندارند و خواهان پایان بخشیدن به این روند ظالمانه‌اند.


تحرکات ملت های مسلمان در برابر دولت های وابسته و خودباخته شان از یک سو و فعالیت های آشکار جمهوری اسلامی با محوریت و نقش مستقیم رهبری معظم، حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی در تدارک و تجمیع ظرفیت های موجود امت اسلامی و تلاش برای جلوگیری از انحراف و زاویه گرفتن ملت های بیدار شده با آرمان های خویش، همه و همه نشان از عظمت این مقطع تاریخی دارد که جبهه مستکبران عالم را مستقیماً در برابر جبهه مسلمین و عدالتخواهان قرار داده است.

باید گفت که در هیچ برهه ای از تاریخ، مسلمین و مستکبرین این گونه رو در روی یکدیگر قرار نگرفته و این چنین بر ریشه های اعتقادی و ایدئولوژیک خویش نتاخته بودند.

بی تردید دوران سیاه جنگ سرد و سخت به اتمام رسیده و بنیان های فلسفی، سیاسی و فرهنگی بر رویارویی فکری نهاده شده است.
 
کنفرانس های بیداری اسلامی و حمایت از انتفاضه فلسطین که به فاصله کمتر از یک ماه در تهران برگزار شد و مشخصاً با اجرا و حمایت های مادی و معنوی حضرت آیت الله خامنه ای صورت گرفت، نشان از پتانسیل های خاموش جمهوری اسلامی داشته که در طی این سال ها کمتر به کار گرفته شده است.

ابهتی که در این کنفرانس ها از حضرت آیت الله خامنه ای در مقابل چشمان کور بنگاه های رسانه ای به نمایش گذاشته شد، تنها چشمه ای از حکمت و تدبیر ایشان بود که برخی از این بنگاه های صهیونیستی تلاش می کنند با سر هم کردن چند قطعه تصویر ویدئویی و نامیدن آن به عنوان مستند!، دست و پایی بیهوده برای تخریب این سیمای نورانی بزنند.
 
این حرکت کور را می توانیم ادامه همان حرکتی بدانیم که چند سال پیش از این برای توهین و تخریب چهره اسلام از طریق کشیدن کاریکاتور پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و یا ساختن فیلم فتنه صورت گرفت.

در مطلبی که چندی پیش برای ماهنامه «حیات» بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام نگاشته بودم این گونه آوردم که نبرد امروزی ملت مصر – که آن روزها هنوز حسنی نامبارک را بر دوش خویش تحمل می کردند – را نباید فقط تحولی در خاورمیانه دانست که این آغاز رویدادی بزرگ است که منجر به بیداری اروپا شده و طومار نظام ماتریالیستی و اومانیستی غرب را در هم می پیچد.

همانجا گفته بودم که امروز ملت های مسلمان در خاورمیانه در جستجوی اسلام ناب راه های گوناگون را طی می کنند و آزمون های مختلف را پشت سر می نهند، اما اتفاق اصلی و نهایی در گام بعدی منجر به گسترش اسلام – و البته نه از نوع اسلام ناب – در غرب خواهد شد.

حقیقتی که امروز خود غربیان به آن اذعان دارند و در تلاشند تا با شیعه هراسی و اسلام هراسی به زعم خود مقابل روند حقیقت خواهی ملل عالم را بگیرند، همین گسترش روزافزون اسلام در غرب است؛ این یک واقعیت است که راه پر پیچ و خم مسلمانان خاورمیانه نهایتاً از مسیر حقه تشیع می گذرد.

آنان که از درک تحولات منطقه ناآگاهند، نمی توانند این رویداد بزرگ را دریابند که قدرت تشیع، امروز در جهان بیش از هر زمان دیگری نمایان و آشکار است و اگر چه ملت های مسلمان، دیکتاتورهای دست نشانده و وابسته به غرب خود را به زیر کشیده اند، اما در پس این آزادی خواهی و عدالت طلبی نوعی گرایش به تشیع دیده می شود.

در واقع عطش امروزه مسلمانان جز به آب حیات راه اهل بیت علیهم السلام و مذهب راستین تشیع برطرف نخواهد شد و پایان بیداری اسلامی یعنی همین!

آنچه که مسلمانان امروز در طلب آنند همان حاکمیت اسلام بر اجتماع و امت شان است که با تجربه ملت های مسلمان در تمام این سال ها، این حقیقت، با مذهب ناحق اهل تسنن محقق نشده و نخواهد شد؛ چرا که واقعیت این مذهب در نمایش آنان در برابر آمریکا و اسرائیل با وادادگی و سرسپردگی نمایان شد.

اما آیین استوار تشیع با مبارزه فکری، فرهنگی، اقتصادی و نظامی با تمام قوا در برابر ظلم و تعدی می ایستد و تا رسیدن به اهداف خود از پا نمی نشیند و رمز گسترش و نفوذ روزافزون مسیر اهل بیت پیامبر علیهم السلام در قلوب جهانیان همین ایستادگی و مبارزه است.

فرهنگ نیوز به نقل از «خبرگزاری دانشجو» - محمد سلیمانی
طبقه بندی: بمن،  مطلب ومقاله،  لیبی،  مصر،  تونس،  بحرین، 
ارسال توسط حمید
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام عامل سبب دوام و انسجام بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران شده است؟

پیوند های روزانه
سخنان دکتر شریعتی
یادگار انقلاب
کارنامه دفاع مقدس
وصیتنامه ی شهدا
دانشنامه عاشورا
دانشنامه ی مهدویت
تدبر در قرآن
دانشنامه سوره ها

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ